چاپ فوری

چاپ فوری – چاپ فوری تراکت

چاپ فوری افست از چهار جوهر رنگی – رنگ های فرآیند استفاده می کند. چهار رنگ جوهر Cyan (C)، Magenta (M)، Yellow (Y) و Black یا Key (K) است – که بیشتر به آنها CMYK گفته می شود. از آنجا که جوهرهای استفاده شده شفاف هستند ، می توان آنها را چاپ کرد و با تناسبات متنوع مختلف ترکیب کرد و طیف وسیعی از رنگ ها را تولید کرد.

هر جوهر به ‘صفحه’ مخصوص خود نیاز دارد. داده های دیجیتال تمام رنگی شما فقط با 4 مرکب چاپ می شوند ،یکی بر روی دیگری ، بنابراین ما باید پرونده شما را به 4 صفحه مختلف ، یکی برای هر رنگ ، ارسال کنیم.سپس هر صفحه انعطاف پذیر ایجاد شده در دستگاه تصاویر سنج در چاپخانه به سیلندر صفحه متصل می شود و رنگ مربوطه چاپ می شود. این جداسازی رنگ و ساخت صفحه به صورت دیجیتالی ، مستقیماً از پرونده شما به سمت تصویرساز با استفاده از CTP یا فناوری رایانه به صفحه انجام می شود.به طور سنتی این کار به صورت عکاسی انجام می شد.

روغن و آب با هم مخلوط نمی شوند

در چاپ فوری اصل اساسی که روی آن کار می کند این است که روغن و آب با هم مخلوط نمی شوند.یک صفحه چاپ لیتو دارای مناطق غیر تصویری است که آب را جذب می کند. در حین چاپ صفحه مرطوب نگه داشته می شود تا جوهر که ذاتاً چرب است توسط مناطق مرطوب رد شود و به مناطق تصویر بچسبد.

چاپ فوری یکروزه در تهران

سرعت چاپ تا 18000 برگ در ساعت!

فشار


پرسهای تجاری ماشین های عظیمی هستند که دارای واحد چاپ جداگانه برای هر یک از جوهرهای
رنگی CMYK هستند. کاغذ با سرعت حداکثر 5 برگ در ثانیه (18000 برگ در ساعت!) از طریق پرس تغذیه می شود و از طریق هر یک از سیستم های پیچیده غلتک ، از طریق هر واحد جوهر عبور می کند.

قرار دادن افست در چاپ افست و چاپ فوری

در طی هر چرخه فشار ، تصویر جوهر ابتدا به یک سیلندر پتو روی سطح لاستیک و از آنجا به کاغذ منتقل می شود.این روش غیر مستقیم “جبرانی” است که پس از آن فرآیند نامگذاری می شود. انعطاف پذیری سیلندر پتو هم صفحه ظریف را حفظ می کند و هم با سطح کاغذهای بافت سازگار است.

به پایان رساندن

در چاپ فوری پس از چاپ ورق ها برای اتمام گرفته می شوند.  شامل افزودن لمینیت های براق یا مات به کاغذ چاپ شده باشد اما به طور معمول به معنی برش ، تاشو ، سوراخ شدن و صحافی است.مطبوعات افست ما به سرعت سفارشات بزرگ را با کیفیت برتر مشارکت می کنند لیتوگرافی افست اسب کار صنعت چاپ است. تقریباً هر چاپگر تجاری به نوعی چاپ افست را انجام می دهد.اما یک محصول نهایی با کیفیت بالا اغلب به دلیل برنامه ریزی دقیق ، اجرا و تجهیزات تهیه شده توسط چاپگرتجاری است.

لیتوگرافی افست بر اساس یک اصل بسیار ساده بنا شده است: جوهر و آب با هم مخلوط نمی شوند.متن و تصاویر بر روی صفحات چاپ تصویربرداری می شوند که ابتدا توسط آب ، سپس جوهر مرطوب می شوند.جوهر به ناحیه تصویر ، آب به ناحیه غیر تصویر می چسبد. بعد ، تصویر به یک پتو لاستیکی و از روی پتو لاستیکی روی کاغذ منتقل می شود. ما به این فرآیند “جبران” می گوییم زیرا تصویر مستقیماً از صفحه به کاغذ نمی رود.

chapfori

 

مرحله اول: ساخت صفحات چاپ

قبل از شروع هر پروژه ، پرونده های دیجیتال باید روی صفحات چاپ فلز تصویر شوند. اطلاعات مربوط به پرونده های دیجیتال به همان روشی که عکس های دیجیتالی تهیه می شود ، به صفحه های چاپ منتقل می شوند.از مقدار نور اندازه گیری شده ، معمولاً نور لیزر ، برای قرار گرفتن در معرض صفحه چاپ در سیستم صفحه سازی استفاده می شود. هنگام قرار گرفتن در معرض نور ، یک واکنش شیمیایی رخ می دهد که یک پوشش پذیرنده جوهر را بر روی صفحه چاپ فعال می کند. این امر منجر به انتقال تصویر دیجیتالی به صفحه فلزی می شود.روند چاپ افست چاپ سریعتر و با کیفیت بهتر را برای چاپهای بزرگ ، تجاری ، چاپ فوری و طولانی مدت امکان پذیر می کند.قبل از فرآیند صفحه سازی ، پرونده های دیجیتال به گونه ای روی رایانه مرتب می شوند که استفاده از ورق کاغذ را به حداکثر برسانند. این روند تحمیل نامیده می شود.

تحمیل همچنین به شما اطمینان می دهد که وقتی ورق پرس بریده و تا می شود ، این کا به گونه ای انجام می شود که بهره وری در فرآیند تولید به حداکثر برسد.مواد مختلفی برای چاپ صفحات وجود دارد ، از جمله کاغذ (که محصولی با کیفیت پایین تولید می کند) و پلی استر.

صفحه آلومینیوم

بهترین مواد صفحه آلومینیوم است که هزینه بالاتری دارد اما کیفیت و دوام لازم را برای تولید چاپ افست با کیفیت بالا فراهم می کند.هر یک از رنگهای اصلی فرآیند – سیاه ، فیروزه ای (آبی) ، سرخابی (قرمز) و زرد – دارای یک صفحه چاپ جداگانه هستند.حتی اگر هزاران رنگ در محصول نهایی مشاهده کنید ، فقط از این چهار رنگ استفاده می شود.

این حالت را به نام فرایند چاپ چهار رنگ یا CMYK نیز خواهید شنید – که شبیه مدل سه رنگ یا RGB رنگی است که در تلویزیون یا فیلم استفاده می شود.از آنجا که چشم انسان یک ابزار متوسط ​​شگفت انگیز است ، به جای میلیون ها نقطه ریز ،رنگ ها و اشکال حاصل از همپوشانی در چاپ فوری یکروره چهار رنگ فرآیند را مشاهده می کنیم!

مرحله دوم: مطبوعات اجرا شود

Conquest Graphics از روش چاپ افست با ورق تغذیه شده استفاده می کند.کاغذهای برش خورده از طریق پرس به صورت پشته یا توده ای از ورق های پرس تغذیه می شوند. پرس افست با ورق با سرعت بسیار بالا چاپ می شود و از ورق های بسیار بزرگ کاغذ استفاده می کند.سرعت پرس می تواند تا 20000 نمایش در ساعت برسد. برداشت برابر است با چاپ یک طرف یک ورق پرس کامل (40 اینچ x 28 اینچ) ،هنگامی که یک ورق کاغذ به داخل دستگاه چاپ وارد می شود ، از طریق یک سری غلتک و پتو حرکت می کند که جوهر بر روی کاغذ منتقل می شود. یک پرس چهار رنگ دارای 4 یا بیشتر “واحد” است که مجموعه های جداگانه غلتک و پتو برایهر رنگ جهت گیری شده است.با حرکت ورق پرس از یک واحد به واحد دیگر ، رنگ دیگری به ورق کاغذ منتقل می شود.

سبد خرید
سایدبار
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.